Екскурсія на Ботієвську ВЕС

Експертна комісія з акредитації спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
24.04.2019
Нагородженя переможців та призерів 43-ї спартакіади ДВНЗ «МПЕК»
14.06.2019

Екскурсія на Ботієвську ВЕС

Запорукою сталого розвитку людства на шляху задоволення зростаючої потреби в отримані енергетичних ресурсів є розвиток альтернативної енергетики.

31 травня для студентів 3 курсу спеціальністї «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» відбулася навчальна екскурсія до Ботієвської ВЕС, яка є  найсучаснішою та  найпотужнішою вітроелектростанцією в Україні. Станція входить до топ-5 найбільших наземних ВЕС Центральної та Східної Європи. Вся ВЕС контролюється автоматизованою системою управління, яка обробляє до 20 тисяч сигналів, що підвищує економічність, надійність і ефективність вироблення електроенергії. Все це гарантує безперебійну та безпечну роботу. 

Під час екскурсії студенти групи ЕТ-169 відвідали диспетчерський центр керування вітроелектростанції, виїжджали до турбін вітрогенератора, на власні очі побачили як енергія вітру перетворюється на електричну і вливається в загальну енергосистему України.

Більше півсотні велетнів – вітряків і чудернацька скляна споруда із куполом серед безлюдного поля. Все це нагадує якийсь фантастичний фільм про марсіан чи інших неземних істот.

Не менш фантастичною виглядає споруда і з середини – на горішньому поверсі під скляним куполом посередині кімнати за моніторами колом сидять люди у спецодягу. Не чути ніякої метушні, ніяких шумів – тут тихо, спокійно. Хіба що невеликий шум від розпилювача вологи і тиха спокійна музика у їдальні. Із управлінням станцією справляється 21 чоловік – то весь персонал підприємства. (Для отримання такої ж кількості електроенергії на українських ТЕС знадобилося б, у середньому, в 12 разів більше персоналу — 225 осіб).

В ході цікавої екскурсії студенти змогли наживо побачити і дізналися про те, що Ботієвська ВЕС має істотний екологічний ефект. Щороку робота станції дозволяє знизити шкідливі викиди в атмосферу приблизно на 730 тисяч тонн СО2. Це обсяг викидів 365 тисяч машин щороку. Ботієвська ВЕС – це найбільша вітрова електростанція в Україні, яка здатна протягом 5 місяців забезпечувати електрикою Запоріжжя з усіма його промисловими об’єктами. Такий видобуток енергії ще називають «зеленим», адже він не забруднює зовнішнє середовище та допомагає зберігати природні ресурси.

Такою побачили студенти найсучаснішу та найпотужнішу вітроелектростанцію в Україні – Ботієвську ВЕС. Вона розташована неподалеку села Приморський Посад, Запорізької області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *